Зошто опцијата Wizi Business е идеална за вас?

Дали сте запознаени со ситуацијата во која пристигнуваат вашите деловни партнери и треба да им обезбедите превоз до нивната дестинација? Дополнително, дали на вашите вработени често им е потребен градски и меѓуградски превоз? Опцијата Wizi Business е идеално решение за сите ваши превозни проблеми!

 

Што е Wizi Business? 

Нашето 18-годишно искуство во професионалниот транспорт и 30 милиони поминати километри годишно го преточивме во премиум деловна услуга која ги задоволува сите ваши потреби и буџет.

Годишно, основаме повеќе од 430 компании во различни ситуации кога им треба превоз. Од аеродромски трансфери и Meet & Greet услуги, градски и меѓуградски возења, до трансфери до конгреси и семинари и разни видови настани.

Ние се прилагодуваме на сите ваши потреби колку што е можно, а вие знаете што добивате во секоја ситуација – сигурен, безбеден и брз транспорт. Без непотребно чекање, губење време на паркирање или нервирање од сообраќајниот метеж.

Оставете го тоа на нашите професионални возачи и завршете некои деловни обврски додека се возите!

 Придобивки од Wizi Business 

Без разлика дали брзате за состанок или ви треба превоз од железничка или аеродром, со опцијата Wizi Business го заштедуваме вашето и времето на другите.

Нашите возила пристигнуваат уште побрзо, имате можност однапред да закажете превоз, а целокупното корисничко искуство е прилагодено на вашите потреби.

На крајот на месецот добивате збирна фактура за транспортни услуги која лесно можете да ја внесете во сметководствената документација. Дополнително, во секое време можете да го проверите статусот на возењето на вашето или на вашите вработени кај вашиот агент на Wizi.

Зошто Wizi Business?

  • секогаш достапни возила со приоритет при доделување возења и ВИП статус
  • 27 градови во три земји
  • професионален пристап кон вашите вработени, клиенти, деловни партнери и гости

Mожност за резервации однапред

  • ќе не најдете на аеродроми, автобуски и железнички станици
  • техничка и административна поддршка на клиентите со една фактура за сите транспортни услуги
  • други придобивки

 

Wizi Business и за приватни потреби? Зошто да не!

 

Направете го вашиот месечен распоред на возење и олеснете го превозот за себе и за вашите најблиски во широк спектар на секојдневни ситуации.

Додека ги завршувате вашите многубројни обврски, дозволете им на вашите деца да стигнат до училиште и на разни други активности уште полесно, безбедно и сигурно со нашите професионални возачи.

Ангажирајте не за трансфери до аеродроми или станици и кога патувате за приватни цели. Ќе бидете порелаксирани кога вашиот одмор ќе започне или ќе заврши без непотребен стрес и мака со превозот.

Движете се до и од работа без да се грижите за времето и паркирањето, или едноставно јавете ни се кога одите на шопинг или сакате да испорачате мал предмет на некој близок.

Сите специјални настани како роденденски забави, свадби, момински/момчешки забави ќе бидат поудобни и поопуштени бидејќи Wizi е тука за вас – безбеден транспорт по добриот провод.

 

Пополнете ја апликацијата денес и ние ќе ве контактираме што е можно поскоро со персонализирана понуда за вас и вашата компанија.